Twitter Kurucusu Kimdir?

Twitter Kurucusu Kimdir?

 Twitter Kurucusu Kimdir?

Twitter Kurucusu Kimdir, Twitter kullanıcıların tweet adı altında paylaşım yaptığı sosyal medya platformlarından biridir. 2006 yılında kurulan Twitter günümüze kadar 339 milyon aktif kullanıcı sayısına ulaşmıştır. Twitter’da atılan tweetler kullanıcılar ve diğer kişiler tarafından görülebiliyor. Kullanıcılar site aracılığıyla tweet gönderip, tweet alabilir. Ayrıca web siteye uygun olan cihazlar üzerinden istenilen her an platform üzerinden topluluklarla etkileşimde kalabilirler.

Twitter Kurucusu Kimdir?

Twitter Jack Dorsey, Noah Glass, Evan Williams ve Biz Stone önderliğinde kurulmuştur. Dünyanın en fazla ziyaret edilen sitelerinden biri haline gelen Twitter’ı Google Play Store’da yaklaşık olarak 1 milyara yakın insan indirdi. 2006 yılından beri giderek popülaritesini arttırmayı devam platform, kısa bir süre içinde İnternet dünyasının SMS’i olarak ün kazanmaya başladı.

Twitter Kaç Yılında Kuruldu?

Twitter kuruluşu 21 Mart 2006’ya denk gelir. 2013 yılında Dünya çapında en fazla ziyaret edilen ilk 10 internet sitesi arasına giriş yaptı. Halen Google Play Store ve App Store’da en fazla indirilen uygulamalardan biridir.

Twitter Tarihi

Twitter’ın kökleri 2004 yılına dayanıyor. 2004 yılında Twitter’ında bünyesinde olacağı Odeo isimli bir şirket açılır. Odea şirketi Podcasting servisini tanıtıyor, ancak bu süreçte beklediği ilgiyi göremiyor. 2006 yılında ise Jack Dorsey ve ekibi insanların her daim iletişim içinde olabileceği bir proje üzerinde çalışmalara başlıyor. Bu çalışmanın sonucunda ise Dorsey’in fikri olan durum konsepti ortaya çıkıyor. Mart 2006 yılında platformun adı Noah Glass’ın fikri üzerine Twitter olarak belirlenir. Twitter’daki ilk Tweet ise geliştirici ekipte yer alan Dom Sagolla tarafından atılmıştır. O günden bu yana her yıl biraz daha geliştirilen platformun ünü kısa süre içinde yayılmıştır. Kullanıcıların topluluklarla iletişime geçmek için tercih ettiği bu platform en fazla ziyaret edilen sosyal medya sitelerinden biri haline geldi. Site 2011 yılında ise Türkçe olarak kullanılabilir olduğundan Türk internet kullanıcıları arasında da popülerliğini arttırmıştır.

Twitter Yan Kuruluşları Nelerdir?

Twitter yan kuruluşları ise Mopub, Crossİnstal INC, Fabula Al, Madbits, Tellapart INC, Namo Media ve UENO LLC olmaktadır.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Twitter ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Twitter Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.