Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

 Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma

Facebook Otomatik Video Oynatmayı Kapatma, Facebook her geçen gün özellik bakımından geliştirilmeye devam ediliyor. Facebook’a eklenen özelliklerden biri de otomatik video oynatma özelliği oldu. Bazı kullanıcılar bu özelliği kullanışlı olarak tanımlasa da bazıları da videoların otomatik şekilde oynatılmasından rahatsız oluyor. Otomatik video oynatmayı kapatmak için Facebook hesabınıza giriş yaptıktan sonra ayarlar sekmesine tıklayın.

Sol bölümde yer alan menüden videolar bölümüne tıklayın ve buradaki otomatik video oynatma seçeneğini pasif hale getirin. Bu işlemin sonrasında videoların üstüne tıklamanız halinde videolar oynatılacaktır. Bunun dışında videolar otomatik oynatılamayacağından dolayı mobil verinin videolardan dolayı tükenmesi gibi bir durum söz konusu olmaz. Özellikle mobil veriyi sıklıkla kullanıyorsanız bu özelliği pasif hale getirmeniz faydalı olacaktır.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.