Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak

Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak

 Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak

Çalınan Facebook Hesabını Geri Almak, Facebook günümüzün en fazla tercih edilen sosyal medya platformlarından biri olma özelliği taşıyor. Durumun böyle olması da hırsızlar için Facebook’un daha cazip hale gelmesine neden oluyor. Çalınan Facebook hesabını geri almak için belli başlı yöntemler bulunur. Özellikle bu adımların başarılı sonuç vermesi için, fazla vakit kaybetmeden Facebook hesabını geri almak için çalışmalara başlanması gerekiyor.

Çalınan Facebook Hesabını Geri Alma

Çalınan Facebook hesabını geri almak için www.facebook.com/hacked adresine giriş yapın. Bu sayfayı ziyaret ettikten sonra karşınıza çıkan ekranda “hesabım bir başkasının eline geçti” yazısına tıklayın. Sonrasında ise hesabınıza yeniden giriş yapmak için kendinizi tanıtmanız istenir.

facebook hesabı kurtarma

facebook hesabı kurtarma

Bu durumda Facebook’a kayıtlı olan e-posta adresi veya cep telefonunu ilgili arama kutucuğuna yazarak hesabınızı tespit etmeye çalışın. Ara tuşuna bastıktan sonra hesabınızı seçerek bu alanda mevcut veya eski şifrelerinizden birini girin. Devam yazısına tıkladıktan sonra ise yeni bir ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda karşınıza neden hesabınızın başkasının eline geçtiğini düşündüğünüze dair bir soru gelir.

Hesabınızda var olan şüpheli gönderiler, hesapta sizin tarafınızdan paylaşılmayan gönderiler, diğer kişilerin gizli olarak paylaşılan gönderileri görebilmesi vs. gibi seçenekler bu ekranda karşınıza çıkacaktır. Size daha uygun gözüken seçeneği tıkladıktan sonra devam yazısını seçin. Bu adımdan sonra ilgili yönergeleri takip ederek çalınan Facebook hesabını kurtarma işlemini tamamlayabilirsiniz. Genel olarak bu işlem dakikalar içinde sonuç vermekte olup, hesap bilgilerinizi doğru şekilde sisteme girmeniz sonucunda hesabınızı hemen kurtarabilirsiniz.

Facebook Hesabını Güvende Tutma

Facebook hesabını güvende tutmak için birkaç adım izlemek yeterlidir. Öncelikli olarak hesabınızın şifresinin mutlaka uzun olduğundan emin olmalısınız. Facebook şifreniz ne kadar uzun olursa bunun kırılması bir o kadar zor hale gelmiş olacaktır. Uzunca bir şifre belirledikten hemen sonra ise bu şifrede aynı karakterlerin kullanılmamış olmasına dikkat etmelisiniz. Şifreniz büyük-küçük harf, rakam, noktalama işaretlerinden oluşmalı ve sizinle ilgili bilgiler içermemelidir. Facebook hesabınızı güvence altına almak için, hesabınıza ayrıca bir cep telefonu numarası tanımlayabilirsiniz. Bu sayede hesabınızın güvenliğini bir adım daha attırmış olacaksınız.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.