Mavi ekran hatası çözümü

Mavi ekran hatası çözümü

 Mavi ekran hatası çözümü

Mavi Ekran Hatası Çözümü

 Mavi ekran hatası windows işletim sisteminin çözemediği sorunlar olması durumunda karşımıza çıkmaktadır. Mavi ekran hatasının diğer hata isminde donanımsal hatadır.  Mavi ekran hatası çözümü bu makale de sizlerle paylaşacağız. Bilgisayarımızın tüm aksamlarının çalıştığında emin olmamız gerekmektedir. Bilgisayarlarda en sık görülen hata türlerinden birisi olan mavi ekran hatası sinirlerimizi bozabilmektedir. Hatanın çözümü için Bios sisteminin tamamen güncellenmesi gerekmektedir. Bunlara ek olarak Bilgisayarımızın tüm sürücülerinin güncellenmiş olması gerekmektedir.

Logopit 1635277115704 300x169 - Mavi ekran hatası çözümü

Mavi ekran hatası kesin çözümü

Mavi ekran hatası kesin çözümü bilgisayarımıza format atmaktır. Bilgisayarımıza format atmak için öncelikle format USB veya CD olmalıdır. Bazı yeni çıkan bilgisayarlarda otomatik format atmak için arka kısımda format tuşu bulunmaktadır, kontrol ederek öğrenebilirsiniz. Format atmak için yazımızdan detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Bilgisayarınızda önemli dosyalar var ise ve bu dosyalar D klasöründe ise mavi ekran hatası sonucu silinmezler çünkü klasör D format atılırken silinmez içerisindeki dosyaları koruma görevi görür. Sizlere mavi ekran hatasının çözümünü anlatmaya çalıştık eğer sorunuz olursa yorum olarak bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.