Twitter Hesap Açma

Twitter Hesap Açma

 Twitter Hesap Açma

Twitter hesap açma, Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya platformlarından biri olan Twitter’da hesap açmak için birkaç dakikanızı ayırmanız yeterlidir. Aşağıdaki adımlar üzerinden Twitter mecrasındaki yerinizi alabilir, dilerseniz hesap dondurma veya kapatma işlemlerini yapabilirsiniz.

Twitter Hesap Nasıl Açılır?

Twitter hesabı açmak için www.twitter.com adresine giriş yapın. Signup yazısına tıklayarak bu bölümde ad, soyad, e-posta, doğum tarihi alanlarını doldurun. İleri yazısına tıkladıktan sonra karşınıza bir captcha çıkacaktır. Bu kodu doğru bir şekilde girdikten sonra, ilgili yönergeleri izleyerek Twitter hesabınızı hemen açabilirsiniz.

Twitter Hesap Nasıl Silinir?

Çeşitli nedenlerden dolayı Twitter hesabınızı artık kullanmak istemiyor olabilirsiniz. Bu durumda Twitter hesap silme işlemini yapmanız mantıklı olacaktır. Bu işlemi yapmak için ayarlar>hesap sekmesini takip edin. Bu bölümün en altında yer alan “hesabımı devre dışı bırak” seçeneğini seçerek hesabınızı silmek istediğinize dair onay verin. Şifrenizi girmeniz istenecektir.

Twitter Hesap Kapatma

Twitter Hesap Kapatma

Şifrenizi de girdikten sonra onay işlemini yaparak Twitter hesap silmeyi tamamlayabilirsiniz. Bu işlem sonrasında hesabınızdaki tüm veriler 30 gün boyunca site tarafından saklanmaya devam edilir. Eğer bu 30 günlük süreç içinde kullanıcı adı ve şifrenizle siteye tekrar giriş yaparsanız, hesabınız yeniden aktifleştirilmiş olur. Bu nedenle hesabınızı kullanmaya devam etmek için 30 günlük süreye sahip olduğunuzu belirtmekte fayda var. Bu sürenin sonunda ise silinen hesabı geri almak mümkün değildir.

Twitter Hesap Nasıl Kapatılır?

Twitter hesap kapatma işlemi yukarıdaki yöntemle yapılmakta olup, 30 gün siteye giriş yapmadığınız takdirde hesabınız kalıcı olarak silinmektedir. Bu işlem sonucunda verilerinizin hepsi tamamen silinir. Eğer verilerinizi kurtarmak isterseniz, Twitter tarafından sunulan bir özelliği tercih etmeniz tavsiye edilir. Twitter’daki verilerinizi indirmek isterseniz ayarlar menüsüne giriş yaptıktan sonra twitter verilerin>twitter arşivin adımlarını izlemelisiniz.

Bu adımdan sonra “twitter verilerini indir” yazısına tıklarsanız tüm verilerinizin arşivini talep edebilirsiniz. Arşiviniz hazır olduktan sonra tarafınıza bir mail gönderilecektir. Bilgilendirme mailindeki bağlantı üzerinden arşivinizi hemen indirebilirsiniz. Özellikle Twitter hesabınızdaki verileri kaybetmek istemiyorsanız bu yöntemi tercih etmeniz doğru olacaktır. Bu sayede hesabınızı kapatmanıza rağmen verilerinizi korumayı başarmış olursunuz.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Twitter ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Twitter Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.