Telefona Su Kaçması Halinde Neler Yapmak Gerekir?

Telefona Su Kaçması Halinde Neler Yapmak Gerekir?

 Telefona Su Kaçması Halinde Neler Yapmak Gerekir?

Telefona Su Kaçması Halinde Neler Yapmak Gerekir, Yanınızdan ayırmadığınız telefonunuza bazen çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak sıvı temas edebilir. Bu tarz durumlarda cihazdan ses gelmeyip, ekranda çeşitli sorunlar görülebilir. Telefona su kaçması halinde belirli adımların izlenmesi tavsiye edilmektedir.

Telefon Suya Düşünce Neler Yapmalı?

Telefon suya düştüğünde zaman kaybetmeden cihazı kapatmaya gayret göstermelisiniz. Bu anlamda üç beş saniyelik gecikmeler bile sorunun büyümesine neden olabilir. Bu adımdan sonra telefonun parçalarını ayırarak SİM kart, SD kart ve bataryasını çıkarın. Ve bir süre boyunca cihazı kurumak için kenara bırakın. Cihazın bu süre içinde mümkün olduğunca hava ile temas etmesine özen göstermelisiniz. Eğer sıvıyı vakumlayacak türde bir alet varsa bunu kullanarak cihazdaki suyun çekilmesini sağlamalısınız.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Telefon Hataları ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Telefon Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.