instagram Kurucusu Kimdir? – instagramın Tarihi

instagram Kurucusu Kimdir? – instagramın Tarihi

 instagram Kurucusu Kimdir? – instagramın Tarihi

instagram Kurucusu Kimdir, instagram video ve fotoğraf paylaşmak için kullanılan bir uygulamadır. instagram Ekim 2010 tarihinde kurulduğunda kullanıcılara benzersiz paylaşımlar yapma fırsatı sunmasıyla ön plana çıkmıştı. instagram’a bilgisayar veya mobil cihazlar üzerinden giriş yapılabilirken uygulama sunmuş olduğu filtre ve hikayeler özelliğiyle de ön plana çıkmayı başarıyor.

instagram Kurucusu Kimdir?

instagram 2010 yılında Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kuruldu. 2012 yılında ise Facebook tarafından satın alınmıştır. Uygulamanın Facebook’a satılmadan önce 30 milyon aktif kullanıcısı bulunuyordu. 2017 yılında ise bu sayı 800 milyona ulaştı. Şimdilerde günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram’ı yaklaşık olarak 1 milyar kişi kullanıyor.

instagramın Tarihi

instagram tarihi; instagram ilk olarak San Francisco’da geliştirilmeye başlanmıştır. Kevin Systrom ve Mike Kriger uygulamayı ilk olarak mobil check-in uygulaması olarak tasarladı. Ancak bunun benzerleri olduğunu düşünen ikili sonrasında fotoğraf paylaşma uygulaması fikrine odaklanmıştır. Uygulamanın ismini ise instant camera ve telegram’ın birleşiminden oluşan “instagram” olarak adlandırdılar.

instagram’ın ilk gönderisi ise 16 Temmuz 2010 tarihinde Mike Krieger tarafından yapıldı. Uygulama 6 Ekim 2010 tarihi geldiğinde ise App Store’da yayınlanmıştır. Uygulama kısa bir süre içinde Jack Dorsey, Adam D’Angelo, Chris Sacca gibi farklı kişilerden yatırım topladı. Nisan 2012 tarihinde ise Android telefonlar için Google Play Store üzerinden yayınlanmıştır. Bir günlük süre içinde bir milyondan fazla insanın indirdiği uygulama kendi alanında bir rekor daha kırmayı başarmış oldu. Öte yandan İnstagram Aralık 2013 yılında Direct, 2015 yılında Boomerang, 2018 yılında ise IGTV özelliklerini duyurdu.

instagram Kaç Yılında Kuruldu?

instagram 6 Ekim 2010 tarihinde Mike Krieger ve Kevin Systrom tarafından kuruldu.

instagram Yan Kuruluşları Nelerdir?

instagram 2012 yılında Facebook tarafından satın alınmıştır. İlk başta yalnızca İphone, İpad gibi cihazlarda kullanılabilir olan uygulama 2012 yılında Android cihazlara da taşındı. 2016 yılında ise instagram’a dahil edilen bir özellik uygulamanın daha büyük üne sahip olmasına neden olmuştur. Geliştirilen hikaye özelliği sayesinde uygulama kısa sürede kullanıcı sayısını belirgin şekilde arttırmayı başardı.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Instagram ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Instagram Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.