instagram Hesap Nasıl Açılır?

instagram Hesap Nasıl Açılır?

 instagram Hesap Nasıl Açılır?

instagram Hesap Nasıl Açılır, Günümüzün en popüler sosyal medya platformlarından biri olan instagram’a hem mobil cihazdan hem de bilgisayardan giriş yapabilmek mümkündür. Mobil cihazlardan instagram uygulamasını kullanabilmek için Appstore veya Google Play Store üzerinden instagram uygulamasını cihazınıza indirerek, instagram’a üye olmanız yeterlidir. Bilgisayar üzerinden İnstagram’ı kullanmak isterseniz İnstagram’ın resmi internet sitesini ziyaret etmelisiniz.

instagram Hesap Açma

Akıllı cihazınızdan instagram hesap açmak için öncelikli olarak instagram uygulamasını cihazınıza indirmelisiniz. Eğer cihazınız Android işletim sistemine sahipse Google Play Store, İOS işletim sistemine sahipse Appstore’u ziyaret etmeniz gerekiyor. instagram uygulamasını indirdikten sonra ise yeni bir hesap açmak için izlemeniz gereken yollar şu şekilde sıralanır;

instagram hesabı açma

instagram hesabı açma

  • Cihazınıza indirdiğiniz uygulamanın ikonuna tıklayarak açın.
  • Karşınıza gelen ekranda “hesabın yok mu” yazısına dokunun.
  • Ardından karşınıza çıkan ekranda ise “telefon veya e-mail ile kaydol” yazısına dokunmanız yeterlidir.
  • Bir sonraki aşamada ise hesap açmaya yönelik ekran karşınıza çıkacaktır. Bu ekranda ilk satırda cep telefonu veya mail adresinizi girmeniz gerekirken, ikinci satıra isim ve soy isim, üçüncü satıra ise İnstagram kullanıcı adınızı girmelisiniz. Son adımda ise İnstagram şifrenizi belirledikten sonra kaydol yazısına tıklamanız halinde instagram hesabınız açılacaktır.

instagram Hesabı Nasıl Silinir?

instagram hesap silme işlemini yaptığınızda tüm paylaşımlarınız ve hesabınız kalıcı olarak silinir. Bu işlemin geri dönüşü olmadığından dolayı öncelikle verilerinizi yedeklemeniz tavsiye ediliyor. Hesabınızı sildikten sonra yeniden aynı kullanıcı adıyla siteye kaydolamazsınız. Silinen hesapları tekrardan etkinleştirmek ise mümkün değildir. instagram hesabını kalıcı olarak silmek için ilgili bağlantıya tıklayın https://www.instagram.com/accounts/remove/request/. Sonrasında karşınıza çıkan “hesabımı kalıcı olarak sil” yazısını seçin. Hesabınızı neden siliyorsunuz sorusuna açılır menü üzerinden cevap verdikten sonra, hesap şifrenizi girerek işleme onay verin. Bu durumda İnstagram hesabınız kalıcı olarak silinecektir.

instagram Hesabı Nasıl Kapatılır

instagram kapatmak için yukarıda belirtilen yolu takip etmeniz yeterlidir. Eğer hesabınızı belli bir süre boyunca kullanmayı düşünmüyorsanız hesap dondurma işleminin yapılması daha mantıklıdır. Bu sayede dilediğiniz zaman hesabınıza geri dönüş yaparak, verilerinizi kaybetme riski taşımadan hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Instagram ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Instagram Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.