Facebook İsim Değiştirme – Facebook E-Posta Değiştirme

Facebook İsim Değiştirme – Facebook E-Posta Değiştirme

 Facebook İsim Değiştirme – Facebook E-Posta Değiştirme

Facebook İsim Değiştirme, Facebook kullanıcıları bazen hesap bilgilerinde değişiklik yapmak istiyor. Facebook’ta bazı bilgilerin değiştirilmesi mümkün olup, yalnızca birkaç adımda kullanıcılar tarafından istenen değişiklik yapılabiliyor.

Facebook’ta isim değiştirmek bu bağlamda kullanıcılar tarafından sıklıkla sorgulanan işlemlerden biridir. Facebook isim değiştirme öncesinde seçilecek olan isme iyi karar vermek gerekir. Zira bu ismin 60 gün içinde yeniden değiştirilmesi mümkün olmadığından dolayı, yapılacak en ufak bir hata bile bu anlamda sıkıntı yaratabilir. Facebook isim değiştirmek için sağ üst kısımda yer alan aşağı ok simgesine tıklayın. Ayarlar ve gizlilik adımlarını takip ettikten sonra adınıza girerek değişikliği gözden geçir bölümüne geçiş yapın. Burada değişiklik yaptıktan sonra şifrenizi girin ve değişikliği kaydet diyerek işleme onay verin. Facebook kriterlerine uygun olması halinde isim ve soy isminiz değişmiş olacaktır. Yeni bir isim değişikliği yapmak için 60 gün beklemeniz gerekir.

Facebook E-Posta Değiştirme

Facebook e-posta adresini değiştirmek için ayarlar>gizlilik adımlarını takip ettikten sonra genel> iletişim yolunu izlemelisiniz. İletişim alanında bir başka e-postası adresi ekle seçeneğine tıklayarak, e-posta adresini girip ekle yazısına tıklayın. Bu adımda Facebook şifrenizi girmeniz istenir. Facebook şifrenizi girdikten sonra ise gönder’e tıklayarak e-posta değiştirme işlemini tamamlayabilirsiniz. Hesabınıza yeni bir e-posta eklediğinizde yeni e-posta adresinize bir onay maili gelecektir. Bu maili Facebook hesabınızla ilişkili hale getirmek için, onay mailindeki bağlantıya tıklamanız gerekir.

Facebook Doğum Günü Değiştirme

Facebook’ta doğum tarihi değiştirme yalnızca sınırlı sayıda yapılabiliyor. Bu nedenle yakın zaman içinde doğum tarihinizi değiştirmiş durumdaysanız, tekrar düzenleme yapmadan önce bir süre beklemeniz gerekebilir. Doğum tarihini değiştirmek için öncelikli olarak Facebook sitesine girdikten sonra sağ üst kısımda yer alan profil resmine tıklayın. Hemen sonrasında hakkında yazısına tıkladıktan sonra solda yer alan iletişim bilgileri ve temel bilgilere geçiş yapın. Bu adımdan sonra ise doğum tarihine geçerek sağdaki kalem ikonuna tıklayın. Açılır menü üzerinde doğum tarihinizi değiştirebilir ve bunu kimlerin görebileceğini belirleyebilirsiniz. Bu değişiklikleri kalıcı hale getirmek için kaydet yazısına tıklamanız yeterli olacaktır.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.