Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

 Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur, Facebook çevrimiçi bağlantı kurmayı ve topluluklarla her daim bilgi alışverişinde bulunmayı kolaylaştıran sosyal ağlardan biridir. Facebook üyeleri çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak hesaplarını bir süre boyunca kullanmamayı veya kalıcı olarak kapatmayı tercih edebilir. Bu durumda Facebook hesap dondurma veya hesap kapatma gibi farklı işlemler karşılarına çıkacaktır.

Facebook Hesabı Nasıl Dondurulur?

Facebook hesabı dondurma işlemleri hesabını bir süre boyunca kullanmayı düşünmeyenler tarafından sıklıkla araştırılıyor. Özellikle bir süre boyunca sosyal medyadan uzak kalmayı dilerseniz Facebook hesabını dondurma işlemini yapmanız daha uygundur. Bu sayede dilediğiniz zaman hesabınızı tekrar açarak, kaldığınız yerden bu sosyal medya platformunda yer almaya devam edebilirsiniz.

facebook hesabı dondurma

facebook hesabı dondurma

Facebook hesap dondurma işlemini yapmak için facebook.com adresine giriş yaptıktan sonra sağ üst bölümde yer alan ok işaretine tıklayın. Hemen sonrasında ayarlar yazısına tıklayarak, ardından ise sol sütundaki Facebook bilgilerine geçiş yapın. Bu adımın akabinde “dondurma ve silme” yazısına tıklayarak, hesabı dondur seçeneğini seçin, şifrenizle işleme onay verin. Hesabı dondurma işlemine onay vermeniz halinde Facebook hesabınız belirli bir süreliğine dondurulmuş olacaktır.

Facebook Hesabı Nasıl Kapatılır?

Eğer Facebook hesabınızı bundan sonra kullanmak istemiyorsanız, bu durumda Facebook hesap kapatma işlemini yapmanız gerekir. Bu işlem sonrasında hesabınız kalıcı olarak kapatılacak olup, 30 gün içinde silme işlemini iptal etmediğiniz takdirde silinmiş olacaktır.

Bu işlemi yapmak için Facebook’a giriş yaparak sağ üst köşede bulunan simgeye ve sonrasında ayarlar bölümüne tıklayın. Sol sütundaki Facebook bilgilerine tıklayarak “dondurma ve silme” alanına yönelin.

Facebook Hesabı Silme

Facebook Hesabı Silme

Bu bölüm üzerinden “hesabı sil” yazısına tıklayarak sonrasında ise “Facebook hesabı silme işlemine devam et” seçeneğini seçin. Şifreyi girerek, devam’a basın ve hesabı sil yazısına tıklayın. Bu aşamadan sonra 30 günlük zaman dilimi içinde hesabınız ve tüm verileriniz silinmiş olacaktır. Eğer Facebook hesabını kalıcı olarak kapatma kararından vazgeçtiyseniz, 30 gün içinde bu işlemi iptal etmeniz gerekir.

Facebook Hesabı Silme Nasıl Yapılır?

Facebook hesap silme ayarlar bölümünde yukarıdaki ilgili yönergeleri takip ederek yapılmaktadır. Bu işlemin geri dönüşü olmayacağından, yeniden hesabınızı kullanmayı düşünüyorsanız Facebook hesabı dondurma işlemini yapmanız daha uygundur.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.