Facebook Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Facebook Grup Kurma Nasıl Yapılır?

 Facebook Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Facebook Grup Kurma Nasıl Yapılır, Facebook grup kurmak son derece pratik bir işlem olup yalnızca birkaç dakikayı alacaktır. Facebook gruplarındaki topluluklar herhangi bir konu üzerine paylaşım yapabilir ve çeşitli tartışmalara katılmak için bir araya gelebilirler. Geniş bir topluluk kurmak ve ilgili toplulukla her daim etkileşimde kalmaya devam etmek için Facebook gruplar özelliği bu nedenle ön plana çıkmaktadır.

Facebook Grup Kurma Nasıl Yapılır?

Facebook grup için öncelikli olarak facebook.com adresine giriş yapın.

facebook grup oluşturma

facebook grup oluşturma

Facebook’a giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda yer alan aşağı ok simgesinin üstüne tıklayarak, açılan menüde “Grup Kur” seçeneğine tıklayın. Bu seçeneği işaretlediğinizde karşınıza bir pencere çıkacaktır. Bu pencerede grubun adını ve gruba üye olmasını istediğiniz arkadaşlarınızı belirleyebilirsiniz. Aynı pencerede sizden grubun türünü de kapalı veya açık gibi belirlemeniz istenir.

Grubu kapalı olarak belirlediğiniz takdirde bu grup herkes tarafından bulunabilir olurken, yalnızca üye olanlar grupta paylaşılan içerikleri görecektir. Açık gruplarda ise gönderiler gruba üye olmayan kişilere de görünebilir olur. Bu şekilde size uyacak seçeneklerden birini belirleyerek Facebook grubu kurma işlemini kısa bir süre içinde gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. Facebook ile ilgili daha çok sorunun çözümü için Facebook Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.