EBA Hesap Oluşturma

EBA Hesap Oluşturma

 EBA Hesap Oluşturma

EBA Hesap Oluşturma, Bu dönemde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri derslerini EBA sistemi üzerinden takip edebilecek. Bu kapsama göre öğrencilerin mutlaka kendilerine bir EBA hesabı oluşturması şart haline geldi. EBA hesabı oluşturmak için belli başlı adımlara dikkat etmek yeterli oluyor.

Hesap oluşturmak için EBA sitesine girerek EBA hesabı oluştur yazısına tıklayın. Bir defaya mahsus olarak bu işlem üzerinden veli veya öğretmene başvurmaya gerek kalmadan öğrenci EBA şifresi belirleyebiliyor. EBA hesabı oluştur yazısına tıklandıktan sonra e-okul bilgileriyle sisteme girilmelidir. EBA hesabı için yeni şifre oluşturularak veliye ait telefon numarası veya mail adresinin girilmesi gerekir. Girilen cep telefonu veya mail adresine doğrulama maili gelecektir. Doğrulama maili veya mesajı onaylandıktan sonra EBA giriş ekranına yönlendirilmiş olursunuz. Burada ise T.C. kimlik numarası ve EBA için belirlenen şifrenin girilmesi gerekir. Güvenlik kodunu girip gönder butonuna basıldıktan sonra EBA hesabı açılmış olur.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. EBA ile ilgili daha çok sorunun çözümü için EBA Hataları sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.