EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır?

EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır?

 EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır?

EBA Bedava İnternet Nasıl Alınır, Covid-19 salgını nedeniyle okullar online eğitim sistemine geçiş yapmıştı. Okullar açılana dek eğitimler EBA aracılığıyla devam edecek. Milli Eğitim Bakanlığının geliştirmiş olduğu Eğitim Bilişim Ağı öğretmenler ve öğrenciler tarafından kullanılıyor. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom sistemi kullanan kişilere 8 GB’a kadar ücretsiz internet vereceğini açıklamıştı. EBA ücretsiz internet almak için belirli adımlara dikkat etmek yeterli oluyor. EBA ücretsiz internet başvurusu nasıl yapılır, EBA ücretsiz internet alma işlemi nasıl tamamlanır gibi soruların cevapları ise şöyle sıralanıyor:

EBA Vodafone Bedava İnternet Nasıl Alınır?

Tüm Vodafone TV aboneleri EBA ilkokul, ortaokul ve lise kanallarını mobil internetlerini harcamaya gerek kalmadan takip edebilir. Vodafone geçtiğimiz yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretime destek olmak amacıyla EBA bedava internet sunmaya devam ediyor. Vodafone EBA bedava internet ise eba.gov.tr adresinde kullanılmakta olan Vodafone hattına sahip olan kişilerin hattına otomatik olarak tanımlanır. Yani bu operatör aracılığıyla EBA’da kullanılmak üzere bedava internet almak için, ekstra bir işlem yapmaya gerek yoktur. İnternet tanımlama işlemleri operatör tarafından otomatik olarak yapılır.

EBA Turkcell Bedava İnternet Nasıl Alınır?

Turkcell BİP kanalına üye olmuş abonelere yalnızca eba.gov.tr ve EBA uygulamasında kullanılmak için 3 GB internet tanımlanır. Kampanyaya katılmak için BİP kanalına abone olmak gerekir. Paket yalnızca internet erişim noktası tercih edilerek yapılan bağlantılarda geçerlidir. Bu paket yalnızca yurt içinde geçerli olup, bir sonraki döneme devredilmesi söz konusu değildir. İnternet aşımı söz konusu olduğunda ise tarife ücretine bağlı olarak ücretlendirme aşım ücreti ödemek gerekir.

EBA Turk Telekom Bedava İnternet Nasıl Alınır?

Kampanyadan tüm faturalı ve faturasız Türk Telekom aboneleri yararlanabilir. Türk Telekom bedava EBA interneti almak için herhangi bir işlem yapılmasına gerek yoktur. Eğer EBA sisteminde Türk Telekom operatöründe bulunan bir cep telefonu kayıtlıysa, bedava internet yükleme işlemi operatör tarafından otomatik olarak yapılır. Türk Telekom ise EBA için 8 GB internet hakkı sunuyor. Bu paketteki GB hakkı aşıldığı takdirde ücretlendirme operatör tarifesine bağlı olarak gerçekleştirilir.

Eğer yukarıdaki adımlar sizlere çözüm olmadıysa, sorunuzu konu altına ayrıntılı olarak yazınız. Kısa sürede sorunuz cevaplanacaktır. EBA ile ilgili daha çok sorunun çözümü için EBA sayfamızı ziyaret ediniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.